Söke HAVA DURUMU
BİZE ULAŞIN: 0(256) 518 9491

Haberler

Söke Kent Konseyi

PRİENE ANTİK KENTİNİ KONUŞTUK

- +

KENT KONSEYLERİ YÖNETMELİĞİ

“MADDE 4 – (1) Bu Yönetmeliğin uygulanmasında;
b) Kent konseyi: Merkezi yönetimin, yerel yönetimin, kamu kurumu niteliğindeki meslek kuruluşlarının ve sivil toplumun ortaklık anlayışıyla, hemşehrilik hukuku çerçevesinde buluştuğu; kentin kalkınma önceliklerinin, sorunlarının, vizyonlarının sürdürülebilir kalkınma ilkeleri temelinde belirlendiği, tartışıldığı, çözümlerin geliştirildiği ortak aklın ve uzlaşmanın esas olduğu demokratik yapılar ile yönetişim mekanizmalarını ifade eder.”

……………………

Kent Konseyi Başkanımız Muzaffer Ceylan ve Genel Sekreterimiz Eylem Köprüalan Çaldıran, İYİ Parti İlçe Başkanı Sayın Çağlar Çelikez’in olağan genel kuruldaki davetiyle, Söke Ticaret Odasında gerçekleştirilen ve İYİ Parti Aydın Milletvekili Sayın Aydın Adnan Sezgin’in katıldığı “Priene Antik Kentinin” UNESCO listesine katılımının
sağlanabilmesine yönelik görüşlerin dile getirildiği toplantıya katıldı. Ticaret Odası Başkanı Haluk Kutlay ve üyeleriyle birlikte Priene Antik Kentinde bulunan Uludağ Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. İbrahim Hakan Mert ve ekibiyle de son durum konuşunda görüşme gerçekleştirildi. Yapılan bu görüşmelerde Söke Belediyesi Kültür İşleri Müdürü Sayın Neriman Arslan da bulundu.

Söke Kent Konseyi olarak, Priene Antik Kenti ve Güllübahçe’nin değerlendirilebilmesi için Söke Belediyesi tarafından 7 Ekim 2018 tarihinde açılışının yapılacağı “El Emeği ve Üretici Pazarına” Kadın Meclisimizin hazırladığı sürprizle destek veriyoruz. Priene Antik Kentinin çocuklara yönelik tanıtımı için iki farklı projemiz de hazır bulunmaktadır.

Her zaman söylediğimiz gibi:
“Daha da güzel olacak!”

priene2

YORUM GÖNDERYorumlarınızı göndermek için alt kısımdaki formu kullanabilirsiniz.