Söke HAVA DURUMU
BİZE ULAŞIN: 0(256) 518 9491

Güncel

Söke Kent Konseyi

KODU GAME LAB Eğitimi Başladı

- +

kodu2

Söke Kent Konseyi olarak projeyi uygulamaktan dolayı büyük bir memnunluk duymaktayız. Önerimizi kabul ederek internet evinde uygulamaya geçen Söke Belediyesine teşekkürlerimizi sunuyoruz. Habitat gönüllüsü hemşehrimiz Mert Ökkeş’e eğitmenliği için teşekkür ediyoruz.

Kodlama konusunun önemini Hürriyet yazarı Selçuk Şirin yazısında şöyle açıklamakta: “Kodlama ya da daha geleneksel deyişle bilgisayar programlama bu çağın alfabesi. Kumaşın bile akıllısının tasarlandığı, buzdolabında biten sütün kendi siparişini verdiği, siyasetin ve elbette dış politikanın bile siber casusluk maharetiyle yeniden tarif edildiği bir yeni çağa geçerken kodlama, mühendislerin tekeline bırakılamayacak kadar önemli bir beceri oldu. Artık elimizin değdiği her şeyin arkasında yazılım olanı makbul. İşte tam da bu nedenle dünyada hummalı bir kodlama yarışı başlamış durumda. Çünkü şurası çok açık, geçmiş yüzyılın yarışından bağımsız olarak bu yeni ekonomide çocuklarına kodlama becerisini daha hızlı ve yaygın bir şekilde kazandıran ülke bu yeni çağın yükselen ekonomisi olacak. ” Yazının tamamını okumak için tıklayınız

“MİNİK PARMAKLAR GELECEĞİ PROGRAMLIYOR”

QNB Finansbank, Habitat ve Microsoft Türkiye, çocuklar için kod eğitim programını sürdürülebilir hale getirmek ve daha da yukarılara çekmek üzere güçlerini birleştirdi ve programı “Minik Parmaklar Geleceği Programlıyor” adıyla daha da kapsamlı hale getirdi. Proje, bugün itibariyle binde 8 olan Türkiye’nin bilişim üretimindeki payını yukarılara çekmek, dijital dönüşümü yakalamak, ülkemizi bir bilişim merkezi haline getirmek vizyonuyla hayata geçirildi. 

Çocukların bilgisayar karşısında tüketici olmaktan çıkıp üretici konumuna gelmesini hedefleyen proje, çocukların yaratıcılığını ve bilgisayar becerilerini geliştirecek, onları programcılık ile tanıştırarak, kod okuryazarlığı bilincini yayacak. Proje kapsamında İstanbul, Edirne, Denizli, Ankara, Aydın, Bursa, Erzurum, Isparta, İzmir, Adıyaman, Eskişehir, Kütahya, Antalya, Kırklareli, Samsun, Elazığ, Van, Siirt, Şanlıurfa, Trabzon, Tokat, Gaziantep, Afyon, Diyarbakır, Rize olmak üzere 25 şehirde Minik Parmaklar Geleceği Programlayacak.

Programın detaylı bilgisi için tıklayınız

YORUM GÖNDERYorumlarınızı göndermek için alt kısımdaki formu kullanabilirsiniz.