Söke HAVA DURUMU
BİZE ULAŞIN: 0(256) 518 9491

Başkanın Mesajı

- +

Değerli Sökeliler,

Söke Kent Konseyi yeni yönetimi olarak 23 Haziran 2017 tarihinde bir yıllık görev süremizi doldurmuş olacağız. Meclislerimiz ve Çalışma Grubumuz başarılı bir şekilde çalışmalarını sürdürüyor. Etkinliklerimiz artık temalı bir şekilde yapılıyor. Sadece yazıda kalan projeler yerine uygulanan projelerimiz bulunmakta.

Kadın Meclisimiz 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü etkinliklerinde “Kadın Emeği Güneş Enerjisiyle Buluşuyor” sloganıyla yola çıktı. Bir hafta süresince gerçekleştirdikleri satışlarla ilçemize güneş enerjisi ile çalışan iki adet telefon şarj istasyonu kazandıracaklar. İstasyonların yapımı devam etmekte ve kısa bir süre içerisinde halkımızın kullanımına sunulacaktır.

Engelliler Meclisimiz tarafından hazırlanan engelsiz park projesi ile artık ilçemizde yapılacak her parkta engelli çocuklarımız için oyun grupları yer alacak. İlk uygulama ilçe hastanemizin karşısında bulunan parkta başladı. Salıncak ve tahterevalli engelli çocuklarımızın kullanımına özel olarak alınarak montajı gerçekleştirilmiştir. Söz konusu parkta Çocuk Meclisimiz de dikilen fidanlara birer çocuğun adını verilmesini önermiş ve bu da gerçekleşmiştir. Dikilen 32 adet fidana çocuklarımızın isimleri verilmiştir.

Gençlik Meclisimiz gerçekleştirilen 3. Serçin Yılan Balığı Şenliğinde vermiş olduğu gönüllü destekle büyük taktir topladı. Şimdi kendilerini tanıtmak için bir dergi hazırlığı içindeler. Yakın bir zamanda hazırlamış oldukları dergiyle karşınızda olacaklar. Tabi bunun yanında özellikle üniversite gençlerimizin sorunlarıyla da ilgileniyorlar. Raporlar hazırlayarak ilgili yerlere iletiyorlar.

Bisiklet çalışma grubumuz düzenlemiş olduğu Atatürk Mahallesi Bisiklet turu ile ilçemizde bisikletin ulaşım aracı olarak değerlendirilmesi gerektiği konusunda farkındalık yarattılar. Sadece farkındalık yaratmakla kalmayıp tur sonrası rapor hazırlayarak bisikletli bir yaşam için yapılması gerekenleri ilgili yerlere ilettiler. Bir sonraki turun Yenicami Mahallemizde gerçekleştirilmesi için çalışmalarına başladılar.

Emekli Meclisimiz 9 Şubat Atamızın Söke’ye gelişinin yıl dönümü dolayısıyla herkesin beğenisini kazanan THM konseri gerçekleştirdi. Bu konsere Kadın Meclisimizin de desteği oldu.

Değerli Sökeliler,

Çalışmalarımızdan sadece birkaçına değindim. Sosyal paylaşım sitemizden diğer faaliyetlerimizi görebilirsiniz. Tüm bu çalışmalarımızı hem 5393 sayılı Belediye Kanununun 76. maddesine hem de İçişleri Bakanlığı tarafından çıkarılmış olan Kent Konseyleri Yönetmeliğine bağlı kalarak sürdürmekteyiz.

Her zaman söylediğimiz gibi:

“Daha da Güzel Olacak!”

 

Muzaffer CEYLAN

Söke Kent Konseyi Başkanı